Na een aantal maanden heb ik eindelijk weer eens een boek uitgelezen. De laatste periode niet veel tijd voor gemaakt terwijl ik wel veel leuke boeken heb liggen.
Een van de boeken die al een tijdje op mijn nachtkastje ligt is dit boek van Carmine Gallo ‘Masterclass Steve Jobs’
Dit boek gaat over de manier van Steve Jobs zijn denken. Wat hem zo anders maakt en waarom hij de computer industrie op zijn kop heeft gezet.
Ik heb zelfs helemaal niets met het merk ‘Appel’ maar nu ik dit boek gelezen heb merk ik dat ik het zeer interessant vind. Dit omdat Steve Jobs zijn ideeën, zijn visie en zijn droom heeft nagegaan om iets bijzonders, iets unieks te maken. En DAAR houd ik van 😉
De 7 principes voor succes die in dit boek wordt gebruikt:
Principe#1: Doe waar je van houdt
Principe#2: Sla een deuk in het universum
Principe#3: Stimuleer je hersenen
Principe#4: Verkoop dromen, geen producten
Principe#5: Zeg nee tegen duizend dingen
Principe#6: Creëer waanzinnig goede ervaringen
Principe#7: Ken je boodschap
Volgens de schrijver leefde ‘Jobs’ volgens deze principes en hebben deze principes Appel geholpen totdat waar het zich nu bevind.
Een aantal dingen die ik mooi vind in dit boek:
– minder is meer. Apple heeft veel producten over boord gegooid en zich gefocust op een kleine groep producten.
– het hebben van een visie. Minder denken aan een mooi product maar meer denken aan ‘hoe kunnen we levens veranderen’
– je hart volgen en ga hetgeen achteraan wat JIJ graag wilt en niet wat een ander graag wilt.
– ga voor het allerbeste en neem niet genoegen met ‘goed genoeg’
Mijn Conclusie
Een zeer fijn en prettig boek om te lezen en het geeft zeer goede inspiratie om anders te denken en niet met de stroom meegaan. Werken aan iets unieks.
Dit boek moet mij denken aan het boek van Seth Godin ‘paarse koe’. Het verschilt niet veel van hoe Seth Godin en Steve Jobs qua denkwijze gelijkenissen hebben.
Ik raad hem aan 😉
Fijne dag.
Youri Swart – Inspirator | Trainer | Coach
Ik Youri Swart heb mijn ‘gewone baan’ opgezegd om mijn droom na te gaan en dat is mijn passie uit te oefenen:’Mensen coachen en trainen om meer zelfvertrouwen te krijgen, steviger in hun schoenen te laten staan en zich zowel mentaal als fysiek weerbaarder en sterker te maken en het beste uit de ander te halen’ Dit doe ik voor bedrijven en particulieren in groepsverband en individueel (En met VEEL plezier!). Ik geef samen met een team van trainers, trainingen, workshops, clinics en cursussen in Zelfverdediging en Weerbaarheid voor bedrijven en particulieren (volwassenen en kinderen) in Almere en Lelystad.
Als mensen tegen je zeggen ‘Dromen kunnen niet uitkomen, vertel hen dan over mijn verhaal’
Voor meer info voor onze effectieve trainingen voor kinderen zie onze website www.jingwukids.com